Куріння і вагітність – поняття не сумісні! Однак, на жаль, не всі жінки розуміють і усвідомлюють найбільший ризик для майбутньої дитини, який виникає в результаті куріння. Абсолютно точно доведено фахівцями та лікарями, що шкода цієї злісної звички може вплинути не тільки на дитину, але і заважати самого процесу зачаття. Розглянемо докладніше, як позначається на здоров’ї дитини куріння до вагітності його матері, а також під час виношування дитини, і після появи малюка на світ.

Куріння до зачаття

Куріння є однією з причин безпліддя. Було встановлено, що у жінки, що палить яйцеклітини гинуть набагато частіше, ніж у некурящих пацієнток. Це відбувається через негативного впливу поліциклічних ароматичних вуглеводнів, які проникають в організм разом з тютюновим димом. Імовірність настання зачаття знижується приблизно вдвічі (в залежності від того наскільки часто жінка курила до вагітності). У жінок з подібною шкідливою звичкою набагато частіше спостерігаються порушення менструального циклу, рідше відбувається овуляція і швидше настає клімакс. Варто також відзначити, що наявність даної згубної звички не тільки у майбутньої мами, але і у чоловіка, дуже негативно впливає на здоров’я майбутньої дитини. У чоловіків, які палять якість сперми погіршується (в ній міститься менше життєздатних сперматозоїдів), вони частіше страждають від імпотенції (особливо це стосується чоловіків, які не тільки курять, але ще і страждають гіпертонією).

Куріння в першому триместрі вагітності

Якщо жінка не планує дитину і не стежить за своїм місячним циклом, то вона може не відразу помітити, що вже знаходиться в положенні. Тому, звичне куріння до вагітності триває і після її початку. Але, як відомо, самі перші тижні розвитку ембріона вони ж і найнебезпечніші, в плані розвитку різних внутрішньоутробних патологій, а також ймовірності викидня і завмирання вагітності. Навіть різка зміна клімату або стрес можуть спровокувати викидень, що вже говорити про куріння. Куріння і вагітність – дуже небезпечне поєднання, адже виношування дитини – це чимале навантаження на серцево-судинну систему, а куріння це навантаження тільки робить ще більше, загострює хронічні захворювання і призводить до нових. Під час куріння сигарет, а також деякий час після цього судини залишаються в звуженому стані. Таким чином, дитина може отримувати недостатньо кисню і поживних речовин, що може привести до його загибелі, якщо ми говоримо про ранніх термінах. На пізніх же, хронічна гіпоксія стає причиною вроджених захворювань. Вже науково доведено, що у курців матерів частіше народжуються діти з такими вадами розвитку, як вовча паща, заяча губа і т. Д. Кажуть, що це пояснюється саме браком кисню під час внутрішньоутробного життя. Нехай дефекти ці зараз і лікуються хірургічно, але ж можна обійтися і без операції, якщо просто не курити.

Куріння на пізніх термінах вагітності

Якщо курити під час вагітності, це може спровокувати такі небезпечні для життя, як дитину, так і його матері патології, як відшарування плаценти, коли починається сильна кровотеча, зупинити яке можна тільки за допомогою операції. На великих термінах лікарі вдаються до екстреної операції кесаревого розтину, але дитину врятувати вдається лише в рідкісних випадках, а ті, хто виживають, часто залишаються інвалідами, так при відшаруванні плаценти плід відчуває гостру гіпоксію.

Якщо курити під час вагітності, то годі й доносити дитину до встановленого лікарем терміну (передчасні пологи). Крім того, у жінок, що палять спостерігаються дистрофічні зміни в плаценті через негативного впливу шкідливих речовин, що містяться в сигаретах. Таким чином, погано функціонуюча плацента не може забезпечувати в нормальних кількостях дитини поживними речовинами і киснем, а тому – дитина навіть народжений в строк має вагу і зріст менше середньостатистичних. У важких випадках, в результаті куріння під час вагітності, можуть народжуватися мертвонароджені діти навіть на пізніх термінах вагітності.

Куріння після народження дитини

Діти курців мам під час вагітності мають великий ризик отримати різні легеневі захворювання – астма, бронхіт, схильність до пневмонії. Ризик цей стає ще більше, якщо вже після народження дитина стає пасивним курцем. Також можлива раптова дитяча смерть. У віці до 1 року у деяких малюків серце, з незрозумілих причин, зупиняється. Точні причини цього явища лікарям точно не відомі, але проведені дослідження показали, що частіше таке відбувається в сім’ях з курящою матір’ю. Але навіть, якщо наслідки куріння відразу не помітні, не варто розслаблятися. Можливо, вам просто пощастило, а може наслідки виявляться пізніше. Неуважність, конфліктність, агресивна поведінка, погана пам’ять – це ще далеко не повний список можливих проблем, з якими може зіткнутися дитина через кілька років.