Слід знати, що в певні періоди вагітності дитина найбільш вразливий.
- Період з 1 по 12 тиждень. Саме зараз дитина може бути схильний до впливу шкідливих звичок матері – алкоголю і куріння. Також небезпечні для нього силові навантаження, зокрема, вправи на прес і сильні лікарські препарати.
- другий триместр (з 15 по 27 тиждень). Мамі потрібно особливо старатися не заразитися простудними захворюваннями. Якщо ви все ж захворіли, то не потрібно займатися самолікуванням. Так як багато медикаментів заборонені вагітним жінкам, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.
- в період з 18 по 22 тижні основною причиною переривання вагітності є інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом, або, так звані, “приховані інфекції”. Збудниками інфекцій можуть бути хламідії, токсоплазми, віруси герпесу і інші. Але не варто впадати в паніку, існують препарати, дозволені в період вагітності, завдяки яким ці захворювання можна лікувати, не завдаючи ніякої шкоди плоду.
- до кінця терміну вагітності функції плаценти поступово слабшають. Бувають випадки, коли процес старіння плаценти починається передчасно, що несе небезпеку для дитини в нестачі кисню і поживних речовин. Найбільш схильні до цього майбутні мами, які захоплюються дієтами, і жінки, що палять під час вагітності. У випадках, коли виправити ситуацію амбулаторно неможливо, майбутню маму відправляють на “збереження”. Передчасне старіння плаценти може призвести до появи у плода вад розвитку і завдати шкоди головному мозку.
Протягом всього часу очікування дитини, а особливо в його “критичні” періоди жінці потрібно бути гранично обережною і дотримуватися наступних рекомендацій:
- мінімізувати (по можливості виключити взагалі) негативний вплив шкідливого виробництва;
- виключити заняття екстремальними видами спорту;
- виключити серйозне фізичне навантаження;
- захистити себе від нервових напружень;
- приділяти сну не менше 8 годин;
- приділяти достатню кількість часу прогулянкам на свіжому повітрі;
- відмовитися від вживання наркотиків, алкоголю і куріння.