Вчені провели дослідження і визначили, що час року, в період якого беруть яйцеклітину, також впливає на ефективність проведення процедури ЕКЗ.

У дослідженні взяло участь близько 2-х тисяч жінок, які зіткнулися з певними проблемами безпліддя.

У різні пори року, їм було проведено екстракорпоральне запліднення, і в результаті вийшли наступні показники:

  • зима – 67,8%;
  • весна – 74,5%;
  • літо – 68,7%;
  • осінь – 69%.

З цих цифр можна сказати що, якщо ви хочете успішно завагітніти після використання додаткових методів запліднення, особливо, після попередніх невдалих спроб ЕКО, то можна сміливо починати спроби процедури навесні. Доктора це пояснюють наступним чином: вплив рівня природного освітлення на вироблення гонадотропін рилізинг гормону гіпоталамуса і є причина того, що весна, осінь, літо – додатковий плюс на користь успішного результату процедури ЕКО. Саме цей гормон керує виробництвом статевих гормонів.

А ось істотною перешкодою для вагітних, за допомогою ЕКЗ, може стати забруднене повітря навколишнього середовища. Так вважають американські співробітники Пенсільванського Медичного коледжу. Вони досліджували дані, зібрані за 7 років, у 8 тисяч жінок. Під час спостереження, були зафіксовані щоденні показники концентрації забрудненого повітря в клініках під час запліднення, перенесення ембріона і вдома у цих жінок в період 4-х етапів ЕКЗ. З’ясувалося, наприклад, що діоксид азоту, який утворюється після спалювання дизельного, викопного палива, істотно знижує ефективність ЕКЗ.

В цілому забруднене повітря у великій мірі впливає на репродуктивну систему жінки через негативного впливу на згортання крові і стимулювання запальних процесів. Сьогодні, вчені продовжують подібні дослідження і вивчають фактори, які впливають на ефективність ЕКЗ.