Вивчення 173 205 пологів в штаті Юта показало, що оптимальний проміжок між пологами складає від 18 до 23 місяців, коли старша дитина вже не потребує інтенсивного догляду, а різниця у віці ще дозволяє дітям разом грати і мати загальні інтереси.Ісследованіе показало, що якщо інтервали між пологами менше 18 і 23 місяців, вірогідність розвитку захворювань у дітей підвищується. У порівнянні з дітьми народився в ідеальному проміжку, у матерів, які завагітніли протягом півроку після попередніх пологів, ймовірність народження недоношених або гіпотрофічних новонароджених на 30-40% більше. У жінок, які народжували наступну дитину більш ніж через 10 років, ризик народження гіпотрофічних дитини був вище в два рази, а ризик народження недоношеної дитини був вищий наполовину.

Повідомлення цих фактів жінкам може допомогти знизити ризик розвитку відхилень здоров’я у дітей. Особливість даного дослідження полягає в тому, що вперше була зроблена спроба обчислення оптимального проміжку між пологами.

Експерти вважають, що при занадто короткому проміжку між пологами, головною причиною порушення є те, що організм матері не закінчив відновлення від дефіциту вітамінів, крововтрати і стресу, пов’язаних з вагітністю і пологами. Занадто великий проміжок між пологами може бути пов’язаний з підвищеним ризиком порушенням зв’язку з тим, що умови кровопостачання матки при цьому погіршуються. Американська колегія акушерів і гінекологів рекомендує народжувати наступну дитину в проміжку від 18 до 23 місяців.