Процедура ЕКЗ – рекомендації

Якщо Ви зважилися на метод ЕКЗ, то ми рекомендуємо Вам перед початком циклу, вибраного для ЕКЗ, тобто в попередній цикл, звернутися до лікаря для вирішення усіх питань, які вас цікавлять. За цей час будуть зроблені всі необхідні підготовчі процедури обстеження, виписані рецепти на придбання медикаментів і виписані варіанти здійснення оплати лікування.

Ви отримаєте для ознайомлення і подальшого оформлення угоду на той чи інший вид лікування. На кожен конкретний вид лікування (ЕКЗ, ІКСІ і т.д., в тому числі, заморожування ооцитів, сперми та ембріонів) спеціально розроблені окремі форми угод. Всі форми угод повинні бути підписані Вами і Вашим партнером до початку лікувального циклу. Вам повідомлять, коли Ви зустрінетеся з лікарем і медичною сестрою для перегляду всіх зібраних документів та отримання відповідей на будь-які запитання і уточнення тих, які залишилися для Вас або Вашого партнера не до кінця зрозумілими.

Одною з основних вимог до початку лікування є запобігання вагітності в циклі, в якому починається лікування з використанням не гормональних, а бар’єрних методів контрацепції (презерватив).

 

Заходи, що сприяють підвищенню шансів на успіх в даному лікувальному циклі: 

Для жінок:

  • Уникайте прийому будь-яких лікарських препаратів, крім звичайного аспірину в таблетках. Якщо Вам запропоновані іншим лікарем будь-які інші лікарські препарати, Ви повинні повідомити його про це до початку лікування.
  • Не курити і не вживати алкоголь.
  • Максимально обмежити прийом кави і кофеїновмісних напоїв (не більше 2-х чашок в день).
  • Уникати під час циклу ЕКЗ змін в харчовому раціоні і дієт з метою схуднення.
  • Утриматися від статевих контактів на 3 або 4 дні перед пункцією фолікулів і аж до подальшого перенесення ембріонів і проведення тестів з метою встановлення вагітності.
  • Звичайне фізичне навантаження, як і заняття фізичними вправами не протипоказані до тих пір, поки збільшені в результаті лікування яєчники не будуть створювати певний дискомфорт.
  • Уникати гарячих ванн, відвідування лазень і саун.

Для чоловіків:

  • Підвищена температура тіла понад 38 градусів за 1 або 2 місяці до процедури ЕКЗ/ГІФТ можуть негативно впливати на якість сперми; якщо Ви хворі, будь ласка, виміряйте температуру тіла і повідомте про будь-яке її підвищення (будь-яке захворювання або нездужання, що супроводжується підвищенням температури тіла).
  • Не рекомендується відвідувати лазні і сауни, оскільки підвищена температура може несприятливо впливати на якість сперми; будь ласка, утримайтеся від їх відвідування, принаймні за 3 місяці до передбачуваного початку лікування. Вживання ліків, алкоголю і цигарок заборонено до початку лікування методом ЕКЗ / ІКСІ.
  • Якщо у Вас є генітальний герпес Ви повинні повідомити про появу симптомів, які передують захворюванню (загальне нездужання, слабкість, невмотивована втома), гострих проявів захворювання або герпетичних уражень. Незалежно від того, чоловік чи жінка страждають генітальним герпесом, будь-яка із зазначених стадій герпетичної інфекції потребує негайного припинення лікування ЕКЗ / ІКСІ.
  • Не починайте будь-яких нових спортивних занять або занять марафонським бігом протягом 3-х місяців, перед початком ЕКЗ / ІКСІ. Якщо Ви – спринтер або займаєтеся бігом, будь ласка, постарайтеся перейти на легку рись або ходьбу, в середньому, не більше 37 км на тиждень.
  • Утримайтеся від носіння тісної спідньої білизни.
  • Утримайтеся від статевих контактів, принаймні на 3 дні, але не більше 7 днів до збору сперми (перед пункцією фолікулів) і під час лікування.

 

ЕКЗ / ІКСІ

Перед початком лікування за 7-10 днів до менструації Вам необхідно записатися на прийом до Вашого лікаря для проведення УЗД органів малого тазу та оцінки стану яєчників і товщини ендометрію. Після того, як лікар упевниться в нормальному стані яєчників (відсутність кіст яєчників) і ендометрія, він за наявності необхідних офіційних документів (договір на надання медичних послуг, заява на даний метод лікування, підписані обома партнерами, заключення терапевта про стан здоров’я пацієнтки і можливість виношування нею дитини і документ про оплату лікування, в крайньому разі, першого з етапів майбутнього лікування – стимуляція овуляції) вводить пацієнтку в програму (лікувальний цикл ЕКЗ / ІКСІ), тобто, заповнює і віддає на руки пацієнтці лист призначень, попередньо докладно пояснюючи , який препарат, яким чином, куди (внутрішньом’язово, підшкірно), як часто і як довго слід вводити і як поводити себе протягом лікування. На кожен наступний прийом пацієнтці слід приходити з цим листом призначень.

У листі призначень вказується П.І.П. пацієнтки, її вік, номер амбулаторної карти і детально розписується вся схема лікування: назва препаратів, добові дози, кратність, шляхи та послідовність їх введення і дата кожної наступної явки на прийом до лікаря для контролю за ефективністю лікування. Це – так званий “моніторинг”, що включає УЗД і гормональні дослідження крові.