Нова розробка ізраїльських фахівців з лікарні “Шиба” в Тель ха-Шомер дозволяє визначити стать майбутньої дитини вже на сьомому тижні після зачаття. Про це в понеділок, 1 листопада, повідомила газета “Едіот Ахронот”.

Простий аналіз крові дозволяє визначити наявність Y-хромосоми, що безпомилково свідчить про приналежність до чоловічої статі. Таким чином відпадає необхідність чекати до 15-го тижня, коли стать дитини можна побачити на ультразвуку.

Спочатку аналіз був розроблений для того, щоб допомогти у виявленні різних генетичних захворювань на ранніх стадіях. Наприклад таких, як гемофілія, які тісно пов’язані зі статевою приналежністю.

Та ж перевірка дозволяє визначити групу крові майбутньої дитини, а ось аутизм, розумову відсталість, вроджені фізичні дефекти і інші хвороби такого роду цей аналіз, на жаль, виявити не може.

До сих пір даний тест застосовувався тільки в наукових цілях, однак, на увазі його високої точності (близько 99%) керівництво лікарні “Шиба” вирішило включити його в пакет медичних послуг, і дозволити жінкам проходити його, навіть якщо для цього немає медичних показань.

Перевірка поки не входить ні в одну медичну страховку, проводиться приватно і стоїть тисячу шістсот тридцять один шекель. У лікарні відзначають, що, незважаючи на те, що про цю послугу ще не було оголошено офіційно, попит на неї зростає з кожним днем.

Лікарня не веде подальшого спостереження за жінками, які зробили аналіз без медичних показань, і тому не відомо, скільки з них, отримавши результат вирішило перервати вагітність, і чи були такі випадки взагалі.

Варто відзначити, що в світі існують лікарні, де можна визначати стать дитини на ранньому терміні вагітності, проте ця послуга не надається здоровим жінкам з побоювання, що зросте кількість абортів у зв’язку з тим, що плід виявиться «не того” статі.

“В Ізраїлі на терміні до 12 тижнів зробити аборт дуже просто, і є пари, які можуть цим скористатися. Перервати вагітність і спробувати щастя знову. Це створює безпрецедентну проблему як етичного, так і, можливо, демографічного властивості”, – говорить один з провідних ізраїльських гінекологів, який виступає за те, щоб заборонити робити дану перевірку здоровим жінкам.

Джерело: MIGnews.com, листопад 2010