Як стати донором яйцеклітин

Донорами яйцеклітин можуть бути: родички і знайомі пацієнтів, анонімні професійні донори, обрані і обстежені в ЦПД. Інформація про особу анонімного донора є конфіденційною, і донор не отримує інформації про пацієнтів, для яких призначені її яйцеклітини.

Після вибору донор проходить медичне та генетичне обстеження, в ході якого з’ясовується, чи відповідає жінка (донор) всім необхідним вимогам. Донор підписує інформовану згоду, в якій зазначено, що її яйцеклітини і отримані з них ембріони будуть власністю пацієнтів. Після завершення обстеження і підписання юридичних документів лікувальний цикл може бути розпочато.

 

Вимоги, що пред’являються професійним донорам в Центрі Планування Дитини: 

 • фізичне і психічне здоров’я;
 • вік від 20 до 29 років включно;
 • наявність власної здорової дитини;
 • відсутність відхилень в зовнішності (правильна статура і риси обличчя).

Якщо Ви виявили бажання стати донором і допомогти безплідним жінкам, чиї надії на бажану вагітність можливі тільки за допомогою донорських яйцеклітин, то ця інформація для Вас.

Багато жінок не знають про існування такого способу допомоги безплідним жінкам і заробляння грошей, як донорство ооцитів.

У цьому розділі ми ознайомимо Вас з процесом донорства яйцеклітин, етапами відбору та перевірки потенційних донорів та реципієнтів (жінок, яким пересаджують яйцеклітину), розміром винагороди і можливими побічними ефектами даної процедури.

Жінка-донор у віці 20-30 років, яка бажає допомогти безплідним парам шляхом участі в програмі донорства яйцеклітин має бути нормальної статури (без надмірної ваги), мати власних здорових дітей, не курити, не страждати гінекологічними й іншими захворюваннями. Донор проходить повне обстеження на наявність таких захворювань, як ВІЛ, сифіліс, гепатит В і С, гонорея, хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, цитомегаловірус, генітальний герпес. Крім того, донор обстежується терапевтом і проходить співбесіду з психологом.

 

В об’єм обстежень донора входить:

 1. Флюрографія (дійсна 1 рік).
 2. Огляд терапевта і висновок про стан здоров’я (1 раз на рік).
 3. Консультація генетика (одноразова).
 4. Консультація психіатра (одноразова).
 5. Аналіз крові на RW, ВІЛ, НВsAg, АТ до гепатиту С (дійсний 3 міс.).
 6. Визначення групи крові та резус фактора (одноразове).
 7. Клінічний аналіз крові (дійсний 1 міс.).
 8. Гемостазіограмма (дійсний 1 міс.).
 9. Біохімія крові (дійсний 1 міс.).
 10. Цитогенетичний скринінг (одноразово).
 11. Аналіз сечі (дійсний 1 міс.).
 12. Мазок на флору (дійсний 1 міс.).
 13. Цитологічне дослідження мазка з шийки матки (дійсне 1 рік).
 14. Гінекологічне обстеження.
 15. Ультразвукове дослідження органів малого тазу.
 16. Дослідження матеріалу цервікального каналу на хламідії, мікоплазми, уреаплазми, гонорею, ВПГ, ЦМВ (дійсне 6 місяців).