Кріоконервація і подальше розморожування яйцеклітин (ооцитів) людини – нова технологія репродуктивної медицини. Найважливіша мета даного методу це збереження фертильності у жінок, які піддаються потенційно стерилізують лікуванню. Цей метод дозволяє багатьом жінкам відкласти вагітність на більш пізній період життя.

Кріоконсервація ооцитів менш ефективна кріоконсервації сперматозоїдів. Зрілий ооцит вкрай крихкий через великого розміру, рідкого вмісту і особливостей розташування хромосом. Апарат веретена легко пошкоджується при утворенні внутрішньоклітинних кристалів льоду під час процедур заморожування і розморожування.

У BioTexCom для заморозки ооцитів використовується технологія вітрифікації. Вітрифікація – це процес заморожування за допомогою високих концентрацій кріопротектерів з метою затвердіння клітини до склоподібного стану без утворення кристалів льоду.

Після численних досліджень було доведено що перехід в склоподібний стан значно ефективніше стандартних методів заморожування ооцитів. Частота запліднення і розвитку бластоцисти після вітрифікації ооцитів дорівнює такої при використанні нативних (свіжих) ооцитів.