У травні 2010 року в одній з американських клінік у 42-річної жінки з’явився на світ абсолютно здоровий хлопчик. Дитина при народженні важив 3 кг 150 гр. Підвищена увага до новонародженого пояснювалося тим, що зачатий він був у 1990 році.

Цей унікальний випадок описується в останньому номері журналу Fertility and Sterility. Дослідники вказують, що в 1990 році до лікарів за допомогою звернулася безплідна пара. В рамках процедури ЕКО були отримані п’ять ембріонів. Один – був використаний біологічними батьками, а решта – заморожені. Коли через двадцять років стало зрозуміло, що біологічні батьки не мають наміру скористатися своїм генетичним матеріалом, він був використаний для впровадження в матку жінки, яка протягом 10 років проходила лікування від безпліддя.

Два з чотирьох ембріонів загинули ще в процесі “розморожування”. Два ембріони були пересаджені в матку майбутньої матері. З двох ембріонів прижився – один. Малюк з’явився на світ у травні цього року, і був визнаний самим “старим” немовлям в історії ЕКЗ. Його рідною сестрою сьогодні 20 років.

До цього самої “старої” новонародженої вважалася дівчинка, що з’явилася на світ у 2005 році у 45-річної Деббі Біслі з Сан-Франциско. Дівчинка була зачата в “пробірці” в 1992 році.