Британське Управління запліднення людини і ембріологія дало дозвіл на створення ембріонів-гібридів людини і тварини.

Воно надало ліцензії на проведення подібних досліджень, терміном на один рік, двом національним науковим центрам – Університету Ньюкасла і лондонському Кінгс-коледжу.

У разі успіху, отримані з ЦИХ ембріонів стовбурові клітини стануть експериментальними для проведення подальших досліджень в області їх використання для лікування хвороб типу Паркінсона і Альцгеймера.

Рішення Управління було з полегшенням сприйняли багатьма британського дослідниками, оскільки ще зовсім недавно уряд мав намір ввести повну заборону на ці наукові роботи, але відмовилося від цієї ідеї під тиском наукової громадськості.

«Це дуже хороша новина і значущий крок вперед, – заявив з цього приводу провідний фахівець Інституту психіатрії при Кінгс-коледжі Крістофер Шоу. – Я думаю, що це рішення свідчить про поліпшення взаєморозуміння між вченими і суспільством, а так само в тому, що Управління та уряд прислухаються до цього діалогу ».

Гібридні ембріони можуть бути створені в двох комбінаціях: яйцеклітина тварини містить генетичну інформацію людини і людський ембріон містить генетичну інформацію тварини. Дана техніка передбачає вилучення з яйцеклітини людини або тварини ряду і подальше введення ядра тварини або людини в відповідно «порожню» клітку.

Згідно із законодавством вчені, що володіють ліцензією Національного комітету з штучного запліднення людини і розвитку Ембріологія Великобританії, мають право працювати з людським ембріона протягом 14 днів після його отримання.