Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю відхилив прохання одностатевої пари про визнання їх батьками дитини, народженої сурогатною матір’ю за кордоном. У відповідь на апеляцію Вищий суд справедливості Ізраїлю прийняв рішення про створення при Міністерстві охорони здоров’я спеціальної комісії з вивчення закону про сурогатне материнство. Комісія на чолі з відомим професором Шломо Мор-Йосефом пропонує внести в закон зміни, що знімають ряд обмежень.

Так, зокрема, пропонується дозволити користуватися послугами сурогатної матері не тільки подружжю, які перебувають у шлюбі, але і парам, які проживають спільно без офіційної реєстрації, а також одностатевим парам. Розглядається можливість надання права участі в програмі сурогатного материнства одиноким чоловікам і жінкам (при наявності у жінки медичних показань).

Зміни торкнуться і вимог, що висуваються до сурогатної матері. До сих пір в Ізраїлі сурогатною матір’ю могла стати жінка, яка не перебуває в шлюбі і має своїх власних дітей. Внесено пропозицію про включення в програму заміжніх жінок, у яких вже є діти. Комісія визначила граничний вік для учасників програми сурогатного материнства: 38 років для сурогатної матері і 54 роки для біологічних батьків.

Без змін залишаються положення, що стосуються чоловічих пар, що беруть участь в програмі сурогатного материнства. Закон не передбачає оплату послуг сурогатної матері, але заохочує звернення за допомогою на безкорисливої ​​основі до членів сім’ї та знайомим.